Rozhovor s kolegou: Jarek Pánek

Rozhovor s kolegou: Jarek Pánek

Jaroslav Pánek

 

 • Proč jste se rozhodl pro toto povolání?

Jsem vyučený automechanik a práci na autech jsem vždy miloval. Naskytla se mi možnost pracovat v umyem a začalo mě to bavit do té míry, že jsem zůstal do teď a absolutně nepřemýšlím o odchodu.

 

 • Proč jste odešel od bývalého zaměstnavatele? (– srovnání)

Pracoval jsem ve stavební firmě mého otce a nebylo jednoduché odejít, ale po čase jsem již nemohl snést, jak stavby u nás fungují… Navíc mě práce tolik nenaplňovala, po čase jsem zjistil, že se neustále dívám na hodinky a čas vůbec neubíhá. To se mi v umyem nestane. Vytyčím si například, že práci udělám za 2 hodiny, ale nakonec zjistím, že se s autem mazlím dvakrát tolik a vylaďuji detaily. U této práce mi ale nevadí, že jezdím domů až za tmy.

 

 • Co se Vám nejvíc líbí na této práci a co motivuje?

Líbí se mi, že dělám smysluplnou práci. Naši zákazníci si zaplatí kvalitní práci – takováto investice do auta se podle mě opravdu vyplatí. Když předávám auto a vidím, že je klient nadšen a opět se k nám vrací – to mě motivuje…

 

 • Jak vypadá Váš pracovní den?

Mé pracovní dny jsou velice různorodé. Od mytí automobilu, vysávání a drobnější práce, přes detailovější jako je voskování, prémiové interiéry až po mé nejoblíbenější strojní leštění a nanášení sklokeramické ochrany.

 

 • Děláte i něco jiného než že pečujete o auta?

Zajímám se o novinky a hledám nové způsoby a návody, jak s autokosmetikou pracovat. Když je čas, tak zastávám i funkci „firemního technika“ a starám se i o mobily a počítače .

 

 • V čem hledáte smysl práce, co Vás na práci nejvíce baví?

Na práci v umyem mě nejvíce baví, že zde můžu dokonale využít můj smysl pro detail a pečlivý přístup k práci. Rád chodím spát s pocitem, že jsem práci odvedl na 110%

 

 • Na jaké nejlepší zakázce jste dělal?

Zatím nejlepší práci jsem odvedl na Audi S3, na které jsme dokonce i demontovali kola a nanášeli sklokeramickou ochranu i např. na brzdové třmeny atd. Pracovali jsme na ní usilovně 7 dní a výsledek byl naprosto dokonalý. Se zákazníkem jsme dokonce navázali osobní vztah a ochrana na automobilu funguje dokonale již několik měsíců.

 

 • Takže i Vy osobně znáte zákazníky?

Ano, většinou s nimi osobně rozebírám, co na autě chtějí přesně udělat. Při předání auta jim ještě většinou vysvětluji, co vše jsem udělal, jakou autokosmetiku jsem použil, jaký je stav auta a případně co by se dalo ošetřit příště.

 

 • Jaký je Váš vztah k autům? Nejoblíbenější auto? Jaké máte auto a proč?

Osobně mám nejsilnejší pouto k Audi, kvůli její historii… Sám mám 20 let starou Audi, kterou jsem koupil za „symbolickou cenu“ z Německa s tím, že si na ní vyhrávám ve volném čase a celou ji sám spravuji od náprav, brzd, přes motor až po převodovku. Teď ještě zbývá dost práce na karoserii.

 

 • V čem Vás práce posunula dál?

Práce mě posunula dál hlavně v myšlení… Také i kontakt s různými lidmi, kteří v životě něčeho dosáhli, dávají si vysoké životní cíle a přistupují k životu tak trochu jinak mě do budoucna posouvá.

 

 • Výzva pro zájemce o práci. Myslíte, že tuto práci může dělat absolutní lajk?

Ano, ale je za potřebí dost usilí, píle a hlavně je potřeba k práci pečlivý přístup a specifické školení. Každé auto je jiné, na každém se dělá jiná práce a je to hodně individuální. Sice máme ceník se službami, ale pokaždé vycházíme vstříc individuálním požadavkům klienta. Sám se stále učím a zdokonaluji a takový přístup čekáme i od nových kolegů. Hlavně je ovšem potřeba auta milovat a podle toho se potom k autům chovat.

 

Jirka o Jarkovi:

Jedna věc je mít sny a cíle a druhá a neméně důležitá část je realizovat si své sny a následně i plnit si své cíle. S UMYEM máme vysoké cíle, které si krůček po krůčku plníme a velkou zásluhu na plnění těchto hodnotných cílů má i Jarek. Smysl pro detailovou práci je pouze desetina Jarkových dovedností. Osobně vnímám Jarka především jako dobrého člověka s pevnými morálními hodnotami, které se shodují s vizí firmy a to je důvod proč spolupráce perfektně funguje.